ADRESA: B-dul A.I. Cuza, nr. 3B, Slatina, Judetul Olt

Cursuri gratuite de limba engleza

Biblioteca Judeteana Olt "Ion Minulescu" Slatina organizeaza Cursuri gratuite de limba engleza incepand cu data de 16 octombrie 2007 la sediul sau din bdul A.I. Cuza, nr. 3 B.

Cursurile se adreseaza copiilor cu varste cuprinse intre 8 si 11 ani care doresc sa invete aceasta limba straina de circulatie internationala si celor care vor sa-si perfectioneze cunostintele in domeniu, dar nu au posibilitatea financiara sa-si atinga acest scop. Cursurile vor fi sustinute de profesori licentiati in limba engleza.
Avantajele cursului:
1- cursurile sunt gratuite
2- veti fi incadrati in grupe in care se regasesc cursanti la acelasi nivel
3- grupele nu vor depasi 15 cursanti
Inscrierile se fac cu cartea de identitate a parintilor sau tutorelui la sediul Bibliotecii Judetene Olt "Ion Minulescu" sectia "Limba engleza". Pentru informatii suplimentare contactati-ne la tel. 0742-231-767, prof. Costache Raluca.